Genel 15 OCAK 2010 / 13:55

Motorola IP Video alanında güçleniyor

Motorola, IP Video alanında deneyimli SecureMedia'ı bünyesine katarak yeni bir yatırıma imza attı.

Motorola, IP Video alanında deneyimli SecureMedia'ı bünyesine katarak yeni bir yatırıma imza attı.


Motorola, IP Video dağıtım ve yönetim güvenlik sistemleri ve yazılım bazlı dijital haklar yönetimi konularında hizmet veren SecureMedia grup şirketini satın almak üzere anlaştığını duyurdu. Anlaşma uyarınca Motorola Ev ve Ağ Mobilite Çözümleri Birimi'ne dahil olacak olan SecureMedia, setüstü alıcılar, telsizler, masaüstü bilgisayarlar ve taşınabilir eğlence sistemleri alanında hizmet sunmak üzere özelleşmiş bir şirket.

SecureMedia tarafından geliştirilen, tüm önemli film stüdyoları ve televizyon yayıncıları tarafından onaylanan Encryptonite ONE sistemi, tanımlanmış IP içeriği için uçtan uca güvenlik sağlıyor. Aynı hizmeti cep telefonu, internet televizyonu ve karma bağlantılar için de sunan sistem, değerli içerik sunumu sayesinde yeni iş çözümleri geliştirmeye her an her yerden imkân tanıyor.

Gerçekleştirilen bu satınalma ile Motorola, içerik güvenliği ürün portföyünü genişletecek ve IP Video müşterilerine hem bağımsız hem de entegre yazılım güvenliği çözümleri sunabilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun