Genel 17 EYLÜL 2010 / 11:20

Motorola IBC’de yeni ürünlerini konuşturdu

Motorola, teknoloji fuarı IBC’de ev eğlence sistemlerine yönelik yeni ürünlerini tanıttı.

Motorola, teknoloji fuarı IBC’de ev eğlence sistemlerine yönelik yeni ürünlerini tanıttı.


Motorola; her yıl Amsterdam’da, yeni sistemler tanıtmak üzere düzenlenen ve sektörün önemli markalarını ağırlayan teknoloji fuarı IBC’de; ev eğlence sistemlerine yönelik yeni ürünlerini tanıttı.

Tanıtılan ürünlerden biri ve belki de en önemlisi ise çok ekran servis yönetim yazılımı Motorola Medios oldu. Avrupa’da ilk kez canlı olarak denenen; çok ekran servis yönetim yazılımı Motorola Medios, internet ve içerik bütünleşmesi sağlayarak IP videonun set üstü cihazlara, bilgisayarlara ve cep telefonlarına teslim edilmesini sağlıyor.

Çokluortam içerikler 3 ekranda toplandı

Ürün portföyüne yeni eklediği Medios’un yanı sıra Motorola, IBC’de M3 Media Server ailesini de tanıttı. M3 Media Server ailesi; çokluortam içerik ve servislerin istenildiği anda televizyon, bilgisayar ve cep telefonu ekranlarına aktarımını sağlayarak 3 ekran bileşenini tamamlıyor.

Motorola’nın, yeni uzaktan kumanda üniteleri de IBC’de tüketicilerin beğenisine sunuldu. Motorola’nın yeni çevre dostu ünitesi NYXGreen alışılagelmiş pil teknolojisini kaldırıyor. Yanı sıra NYXGreen’in, USB yoluyla 60 saniye şarj edildikten sonra iki hafta süresince şarjının bitmediği iddia ediliyor.

NYXboard: Bir tarafı kumanda, bir tarafı klavye

Motorola’nın yeni akıllı uzaktan kumandası olan NYWboard, iki taraflı bir işleve sahip. Bir tarafı televizyon kumandası işlevi görürken diğer yüzünde yer alan klavye televizyon ekranının bilgisayar ekranı gibi kullanılmasını sağlıyor. İki taraflı kumanda hem kumanda hem de internete bağlanabilen bir cihaz halini alıyor böylece. Kumandada yer alan algılayıcı sayesinde cihazın hangi yönü çevrilirse ekranda o fonksiyon harekete geçiyor. Ayrıca klavye üzerindeki kısa tuşlar sayesinde Facebook, Twitter gibi sosyal ağlara kolaylıkla erişim sağlanıyor. NYXGreen ve NYXboard 2010 sonunda satışa sunulacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun