Genel 31 AĞUSTOS 2010 / 10:52

Motorola Çin’e sağlam adımlarla giriyor

Çin’deki üç büyük rakibiyle anlaşan Motorola, pazardaki konumunu güçlendirmek istiyor.

Çin’deki üç büyük rakibiyle anlaşan Motorola, pazardaki konumunu güçlendirmek istiyor.


Çin’de akıllı telefon piyasasından umutlu olan Motorola, ülkede önemli anlaşmalara imza attı. Motorola, üç büyük rakibi olan China Mobile, China Unicom ve China Telecom ile yaptığı anlaşmayla bu şirketlere Anrdoid tabanlı akıllı telefonlar sağlayacak.

Çin pazarına WCDMA, CDMA ve TD-SCDMA standartlarıyla 8 yeni Android-tabanlı akıllı telefon sunan şirket, bu üç büyük şirketle yaptığı işbirliğinde ülkedeki piyasa pozisyonunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

Motorola, China Mobile birlikte Android tabanlı OPhone 2.0 MT810 modelini sunarken, China Unicom ile de WCDMA Android A1680’i piyasaya sunacak. China Telecom ise XT806 Android 2.1 cihazı ile pazarda yerini alacak.

Telefon üreticilerinin cazibe merkezi olan Çin son yıllarda teknoloji şirketleri için önemli bir pazar haline geldi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun