Genel 15 OCAK 2009 / 12:35

Motorola cep telefonu bölümünde operasyon hazırlığı

Motorola'nın cep telefonu bölümünde büyük kapsamlı işten çıkarma planları yaptığı konuşuluyor.

Motorola'nın cep telefonu bölümünde büyük kapsamlı işten çıkarma planları yaptığı konuşuluyor.


Kulislerde Motorola'nın bu yıl cep telefonu model sayısını da azaltacağı konuşuluyor. Motorola’nın Nisan ayında Las Vegas’da düzenlenecek CTIA Wireless fuarında da yer almayacağı belirtiliyor. İşten çıkarım sürecinde ise, cep telefonu bölümünde çalışanların yarısı işsiz kalabilir. Geçen yıl sonunda şirket, 400 kişiyi işten çıkaracağını söylemesine rağmen 1.500 kişiyi çıkarmıştı. Bu olay, şirkete 2008’in son çeyreğinde 104 milyon dolarlık vergi öncesi ceza kesilmesi ile sonuçlanmıştı.

Geçen Ağustos ayında Motorola, eski Qualcomm yöneticisi Sanjay Jha’yı cep telefonu bölümünün başına getirmiş ve bölümü satış için hazırlamıştı. Bu plan daha sonra ertelendi. Jha, işbaşına gelmesinden kısa süre sonra, şirkette değişiklikler yapacağını belirten bir konuşma yapmış; “İmzamı taşıyan telefonların pazarı ne zaman ele geçireceği konusunda bir şeyler söylemek için erken” demişti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun