Genel 16 OCAK 2013 / 12:29

Motorlu Taşıtlar Vergisi tek SMS'le ceplere geliyor

Motorlu Taşıtlar Vergisi SMS'le ceplere geliyor

2013 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarlarıyla geçmiş yıllara ait borçları tek bir SMS'le kullanıcıların ceplerine gelirken, Vodafone da bu konuda hizmet veren servisini hayata geçirerek, abonelerine hizmet vermeye başladı.Operatör şirketleri abonelerinin hayatını kolaylaştırmak için hizmet geliştirmeyi sürdürüyorlar. Son olarak MTV'ni SMS ile abonelerinin ceplerine taşıyan şirketlerden Vodafone, 2013 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarlarıyla geçmiş yıllara ait borçları abonelerinin ceplerine taşıyor.

Vodafone’un, motorlu taşıtlar vergi tutarı ve borç bilgilerini her an, her yerden erişilebilir kılan bu hizmetinden faydalanmak isteyen abonelerin, 1189’a kısa mesaj göndermeleri yeterli oluyor. 2013 yılına ait Ocak ve Temmuz ayı MTV tutarlarına ilişkin bilgi almak için “MTV” yazıp boşluk bıraktıktan sonra sorgulanacak aracın plakasının yazılması yeterli oluyor.

Geçmiş yıllara ilişkin bilgi almak için ise “MTV” yazarak sorgulanan aracın plakası, aracın tescil tarihi ve kişinin TC kimlik numarasının aralarında boşluk bırakarak yazılması gerekiyor. Vodafone’un vergi mükellefi abonelerinin hayatında fark yaratan servisi kapsamında, yapılan her sorgulama 0,40 lira olarak ücretlendiriliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun