Genel 29 OCAK 2013 / 15:12

Motorlu Taşıtlar Sürücü Sınavı sonuçları tek SMS ile ceplere geliyor

Motorlu Taşıtlar Sürücü Sınavı'na giren cep telefonu aboneleri, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçirilen Mobil Bilgi Servisi sayesinde sistemde yer alan tüm bilgilerini SMS ile takip edebilecekler. Operatör şirketleri abonelerinin hayatını kolaylaştırmak için hizmet geliştirmeyi sürdürüyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçirilen Mobil Bilgi Servisi, sürücü adaylarına sınav ücreti, yazılı sınav tarihi, yazılı sınav giriş yeri, yazılı sınav sonucu, direksiyon sınavı tarihi ve sonucu gibi önemli bilgilere cep telefonlarından ulaşabilme imkânı veriyor. Sürücü adayları bu bilgileri servise abone olarak otomatik olarak alabilecekleri gibi bilgilerini sorgulama yaparak da öğrenebilecekler.

MEB MTSAS Mobil Bilgi Servisine abone olmak ya da sorgulama yapmak için, sürücü adaylarının EH yazıp boşluk bırakmaları, ardından TC Kimlik Numaralarını girerek 8383’e göndermeleri gerekiyor.

Servise abone olan kullanıcılar 1 lira ödeyerek bilgilendirme mesajlarına sahip olurken, servis kapsamında yapılacak sorgulama ücretleri ise sorgu başına 1 lira olarak ücretlendirilecek.