Genel 06 ŞUBAT 2010 / 22:14

Monster, Yahoo HotJobs'ı satın aldı

Monster, 60 ülkenin işe yerleştirme birikimini, Türk aday ve işverenlerin hizmetine sunuyor.

Monster, 60 ülkenin işe yerleştirme birikimini, Türk aday ve işverenlerin hizmetine sunuyor.


Monster, online kariyer sitesi Yahoo Hotjobs'ı satın almak için 225 milyon dolar karşılığında anlaştıklarını duyurdu. Anlaşmaya göre Monster, 3 yıl süreyle Yahoo'nun kariyer işlerinden ve ABD ile Kanada'daki Yahoo ana sayfalarının iş içeriği bölümlerinden sorumlu olacak.

Monster Worldwide Başkanı Sal Iannuzzi, "HotJobs, müşteri tabanı ve trafik potansiyeliyle Monster'ın dünya çapında, yaratıcı işe alım çözümleri için ideal bir tamamlayıcısı olacak. Bu anlaşmalar, Monster'ın profesyonel toplulukları ve yeni 6Sense semantik arama teknolojisiyle birleştiğinde, nitelikli aday arayan firmalar ve dünya çapında daha geniş bir sektör yelpazesinden gelecek vaat eden fırsatlar arayan adaylar için çok ciddi yararlar sağlayacak" dedi.

Yahoo Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilary Schneider ise "Monster ve HotJobs'ın bir araya gelmesi hem işe alım uzmanları hem de iş arayanlar için çok daha geniş erişim imkanları ve fırsatlar yaratacak. Monster'la yaptığımız anlaşma sayesinde kullanıcılarımıza önemli bir servis sunmaya devam edeceğiz" diye konuştu.