Genel 16 TEMMUZ 2009 / 13:48

Monster sizi kariyer oyununa davet ediyor

Simulasyon oyunu 'Monster Kariyer Canavarı'yla kariyer yolunuzu çizmeye ne dersiniz?

Simulasyon oyunu 'Monster Kariyer Canavarı'yla kariyer yolunuzu çizmeye ne dersiniz?


Çevrimiçi kariyer sitesi http://www.monster.com.tr'den, yeni bir oyunu hayata geçirdi. Bir kariyer simülasyon oyunu olan 'Monster Kariyer Canavarı'nda fotokopi çekmekten CEO olmaya uzanan eğlenceli bir macera kullanıcıları bekliyor. Oyunda kullanıcılar yaptıkları seçimlerle kariyerlerinin yönünü belirliyor. www.monsterkariyercanavari.com adresinden ulaşılabilen oyunda amaç, şirkette CEO pozisyonuna yükselmek.


Sürprizlerle dolu oyun gerçek hayattan ögeleri barındırıyor. Oyunda kariyer basamaklarını tırmanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar söz konusu. Oyunun ana misyonları diyebileceğimiz bu kurallardan bazıları; verilen işleri başarıyla yerine getirmek, takım arkadaşlarınızla iyi geçinmek, büyük bütçeleri yönetmek olarak sıralanıyor. Oyunda erken CEO olma şansı olduğu gibi, transfer teklifleri, kovulma ya da CEO'luğun da ilerisine geçme gibi sürprizler de söz konusu. Karakterinizin beş ana kategoride özellikleri var; çalışma saatleri, bilgi, saygınlık, karizma ve moral. Bu özellikler oyun içinde vereceğiniz kararlarla artıyor ya da azalıyor. Her bir özellik oyunun gidişatını etkiliyor. Yapılması gereken işler, bulunduğunuz pozisyona göre değişiyor. Başlarda bu iş fotokopi çekmek, marka yöneticisi için sunum hazırlamak gibi angarya işlerken oyun ilerledikçe kendi ekibinizi kurmak, yönetim bütçelerini belirlemek, ekibi ödüllendirmek gibi karar verme yetkisi gerektiren işlere dönüşüyor. Başarılarınız ödüllendiriliyor, bu ödüller oyun içerisinde kullanılabilir bonuslar olarak işinize yarayabiliyor.


Oyun sırasında yarattığınız CV, ek bir işlem yapmanıza gerek kalmadan www.monster.com.tr CV veritabanına ekleniyor. Böylece Monster Kariyer Canavarı sizi hem eğlendiriyor hem de size yeni iş olanaklarının kapısını açıyor.  Monster, bu oyunla  kariyer yaratmanın birden fazla yolu olduğunu ve sadece eğitimin değil, kişisel özelliklerin ve gelişimin de çok etkili olduğunu eğlenceli bir şekilde anlatıyor.


Oyun sonunda ödüller de kullanıcıları bekliyor. Monster Kariyer Canavarı'nı CEO olarak bitirmeyi başaran ilk üç kişi HP Compaq Mini 700ET Notebook ve British English’ten dil kursu kazanacak. Sonraki bin kişi British English’ten 200 TL değerinde indirim çeki kazanma fırsatını yakalayacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun