Genel 14 OCAK 2010 / 14:47

Modern Warfare 2 milyarderler ligine girdi

Modern Warfare 2 adlı oyun, daha 3. ayı dolmadan bir milyar doların üstünde gelire imza attı.

Modern Warfare 2 adlı oyun, daha 3. ayı dolmadan bir milyar doların üstünde gelire imza attı.


Activision'un 2 Kasım'da piyasaya sürdüğü Call of Duty - Modern Warfare 2 oyunu, ilk beş günde elde ettiği yaklaşık 550 milyon dolarlık kazancın ardından geçen 2 aylık sürede 1 milyar dolar sınırını da aşarak James Cameron'un Avatar filminin milyar doları aşan gelirine rakip oldu.

Call of Duty serisinin altıncı bölümü olan Modern Warfare 2, dünya genelinden oyuncuların internet üzerinden bir araya gelerek farklı savaş senaryolarında birlikte çarpışabildiği bir oyun. Oyun ilk çıktığında bir bölümünde terörist olarak gösterildikleri iddiasıyla Rusya'da raflardan toplatılmış ve içerdiği vahşet dolayısıyla yoğun eleştiri almıştı.

Bu gelişme, oyun endüstrisinin Hollywood'u geride bırakacağı varsayımını bir kez daha kanıtlar nitelikte.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun