Genel 04 MART 2011 / 11:24

Mobit dünyanın sayacını okuyacak

OT/VT alanında faaliyet gösteren ve Türkiye'deki sayaç okuma sistemlerinde yüzde 90 pazar payına sahip olan şirket, deneyimini dünyaya taşımak istiyor.

Bu yıl 4. kez fuara katıldıklarını belirten Mobit Bilişim Pazarlama Müdürü Ahmet Sinan Ekinci, "CeBIT'e katılmaya geçtiğimiz 2 yıl için ara vermiştik ama Türkiye'nin bölgedeki etkinliğinin artmasıyla fuara yeniden dönme kararı aldık. Mobit bir OT/VT şirketi. Genel olarak el terminalleri üzerinde yazılım geliştiriyoruz. Türkiye'de sayaç okuma konusunda yüzde 90 pazar payına sahibiz. Biz bu çözümlerimizi çevre ülkelerde de satmak, ihraç etmek istiyoruz" diyor.Genel olarak kendilerine gösterilen ilgiden memnun olduklarını dile getiren Ekinci, "CeBIT'lerde bir düşüşten bahsediliyor ama bizim açımızdan bu CeBIT gayet iyiydi. Çevre ülkelerden, Orta Doğu'dan ve Doğu Avrupa'dan ciddi anlamda talep alıyoruz" diyor.Mobit'in tablet bilgisayar ve projeksiyon cihazları konusunda sahip olduğu geniş portföy de CeBIT'te sergilenenler arasında.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun