Genel 25 MART 2010 / 13:21

Mobil veri kullanımı sesi solladı

Ericsson'dan gelen yeni bir rapora göre, mobil veri kullanımı ses trafiğine oranla büyük ölçüde arttı.

Ericsson'dan gelen yeni bir rapora göre, mobil veri kullanımı ses trafiğine oranla büyük ölçüde arttı.


İnsanların cep telefonlarını konuşmak yerine internete bağlanmak için kullandıkları düşüncesine sağlam bir destek Ericsson'dan geldi. Ericsson'ın yayınladığı yeni rapor, dünya çapında mobil veri kullanım trafiğinin son iki yılda yüzde 280 oranında artığını ortaya koyuyor. Ericsson CEO'su Hans Vestberg kablosuz ağlar üzerinden her ay yaklaşık 140 bin terabyte ses verisi gönderildiğini, ancak mobil veri aktarımının ilk kez bu rakamı geçtiğini söyledi.

Çin'de yeni yıla girerken sadece bir günde 23 milyardan fazla kısa mesaj gönderildi. Vestberg bu gibi bilgilere dayanarak, "Dünya çapında 4,6 milyar mobil üye sayısı göz önüne alındığında, 400 milyon mobil geniş bant üyesinin ses trafiğinden çok veri trafiği oluşturması oldukça önemli" açıklamasında bulundu.

Veri kullanımının ses kullanımını bu şekilde aşmaya devam etmesi halinde, bu durum tüketicilerde farklı türden bir ücretlendirme beklentisine yol açabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun