Genel 24 ŞUBAT 2009 / 09:13

Mobil uygulama yıldızları aranıyor

Microsoft Türkiye ve Turkcell’in Windows Mobile cihazları üzerinde yazılım geliştirenlere yönelik düzenlediği Mobil-Star yarışması için başvurular başladı.

Microsoft Türkiye ve Turkcell’in Windows Mobile cihazları üzerinde yazılım geliştirenlere yönelik düzenlediği Mobil-Star yarışması için başvurular başladı.


Yenilikçi yazılımların özendirilmesi ve Windows Mobile üzerinde çalışan uygulama sayısının artırılması hedefiyle düzenlenen, sadece bireysel katılıma açık olan yarışmada katılımcılar, projelerini Windows Live servislerinden en az birini kullanarak geliştirecek.

Türkiye’de satılmakta olan ticari ürünlerin aday olamayacağı yarışmaya katılan projeler Mart ayı süresince teknik değerlendirmeye alınacak. 21 Nisan 2009’da düzenlenecek tören ile yarışmada dereceye girenler kamuoyuna açıklanacak ve ödüllerine kavuşacak.

Yarışmada birinci olan yarışmacı 5.000 TL, ikinci 3.000 TL, üçüncü ise 1.000 TL para ödülünün sahibi olacak. Yarışmada, ilk 25’e giren proje sahipleri Microsoft’un Bilkent Üniversitesi’nde açacağı Microsoft Inovasyon Merkezi’nde çalışma imkânı bulacak.

Yarışmanın finalistleri Microsoft’un BizSpark programından yararlanma ve Microsoft teknolojilerine ücretsiz erişme şansına da sahip olacak. Finalistler ayrıca kendi uygulamalarını Turkcell’in hazırladığı www.uygulamapazari.com sitesinden pazarlayabilecekler.

Yarışma kapsamında genç yazılımcıları özendirmek ve katılımcıların bu alandaki eğitimine katkıda bulunmak amacıyla Microsoft Mobil Uygulama Geliştirme Turu adı verilen seminerler düzenleniyor. İlki 17 Şubat tarihinde Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde gerçekleştirilen seminerler 25 Şubat’ta Kayseri Erciyes Üniversitesi, 26 Şubat’ta İstanbul Microsoft ofis binası ve 9 Mart’ta İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tekrarlanacak.

Mobil-Star Yarışması başvuruları 30 Mart 2009 tarihine kadar www.mobil-star.net adresinden yapılabilecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun