Genel 27 EKİM 2010 / 09:16

Mobil takipte 'güvenli' anlaşma

FiloTürk ve Securitas anlaşmasıyla mobil izlenen araçlara güvenlik nedeniyle gerektiğinde müdehale edilebilecek.

FiloTürk ve Securitas anlaşmasıyla mobil izlenen araçlara güvenlik nedeniyle gerektiğinde müdehale edilebilecek.


Mobil takip operatörü FiloTürk, güvenlik hizmetleri sunan Securitas ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Bu işbirliği sayesinde filo sahiplerine ek bir hizmet sunulacak. Bu hizmete göre araçlarını, Mobiliz’in Mobil Takip ve Filo Yönetim Sistemi ile izleyen filo sahipleri herhangi acil bir durumda Securitas acil izleme hizmetlerinden de yararlanabilecek.

Sunulan yeni hizmet sayesinde sürücü, mal ve araçların mobil ortamda güvenlik amacıyla izlenebilmesi ve acil durumlarda müdahale edilebilmesi sağlanacak.

Sistem nasıl çalışıyor?

Mobiliz Yeni Nesil Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemi ile birlikte kullanılan bu uygulama ile sahadaki araçlar, belirli güvenlik ihlalleri oluştuğunda alarm izleme sistemi ile izleniyor.

Araçlardaki acil durum butonuna basılması, aşırı hız veya daha önce tanımlanmış bölge veya rotanın dışına çıkması gibi uyarılar, Securitas alarm merkezi tarafından önce alarm olarak değerlendiriliyor ve sonra belirlenen güvenlik prosedürüne göre güvenlik hizmeti veriliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun