Genel 13 KASIM 2009 / 09:18

Mobil operatörler ve sağlayıcılar LTE ses hizmetlerinde güç birliğine gidiyorlar

'One Voice' girişiminin amacı, yaygın LTE kullanımını sağlamak ve teknik konularda parçalanmaları önlemek.

'One Voice' girişiminin amacı, yaygın LTE kullanımını sağlamak ve teknik konularda parçalanmaları önlemek.


12 mobil operatör grubu ve sağlayıcısı geçtiğimiz çarşamba günü, gelecek nesil mobil ağ teknolojisi LTE'de, birlikte hareket etme konusunda anlaştıklarını açıkladılar.

'One Voice' olarak adlandırılan bu girişimin amacı yaygın LTE kullanımını sağlamak ve teknik konularda parçalanmaları önlemek. Mobil aboneler için bu anlaşma telefonlarının, dünyanın farklı yerlerinde sorunsuz çalışma şansını artırması açısından olumlu.

Pazar araştırma şirketi Infonetics'in analisti Richard Webb'e göre, "Ses hala operatörler için paranın en fazla geldiği yer."

Anlaşan şirketler ise; AT&T, Orange, Telefónica, TeliaSonera, Verizon Wireless, Vodafone, Alcatel-Lucent, Ericsson, Nokia Siemens Networks, Nokia, Samsung Electronics ve Sony Ericsson. Katılımcılar LTE ses ve SMS servisleri için teknik bir profil geliştirdiler. Bu profil IMS'e (IP çokluortam sistemine) ortak tabanlı ve diğer cihazlarla uyumlu bir dizi özellik sunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun