Genel 06 ARALIK 2010 / 13:36

Mobil iş zekası uygulamaları bedavaya kuruluyor

MicroStrategy Mobil Suite yazılımı piyasaya sürüldü.

MicroStrategy Mobil Suite yazılımı piyasaya sürüldü.


İş zekası yazılımları sağlayıcısı MicroStrategy, şirketlerin mobil iş zekası uygulamalarını ücretsiz olarak kurmalarına olanak veren bir yazılım paketi olan MicroStrategy Mobil Suite'i piyasaya sundu.

MicroStrategy Mobile şirketlerin grafiklerini, tablolarını, işletme raporlarını ve gösterge panellerini (dashboardlar) iPhone ve iPad'ler üzerinde yeniden kodlama yapılmasına veya uygulama tasarlamasına ihtiyaç duymadan hızlı ve kolay bir şekilde geliştirmelerine olanak sağlıyor.

Dresnor Danışmanlık'tan Mobil İş Zekası Çalışmaları yazarı Howard Dresner iPhone, iPad ve Android gibi cihazların gelişmesi ve benimsenmesi ile birlikte, mobil hesaplama ve mobil iş zekası kavramına derin bir yönelimin ortaya çıktığını açıkladı. Dresner'a göre; MicroStrategy iş zekası uygulamları her iş ihtiyacına göre eksiksik özellikleri içinde barındırıyor.

Firmaların MicroStrategy Mobile'ı denemeleri için kolay erişilebilir şekilde ve ücretsiz sunulan MicroStrategy Mobile Suite'in öne çıkan özellikleri şöyle;

MicroStrategy Mobile, MicroStrategy Raporlama Servisleri, MicroStrategy OLAP Hizmetleri ve MicroStrategy İş Zekası Sunucusu için 25 kullanıcılık kalıcı lisanslama 2 yetkili kullanıcıya 60 gün boyunca e-posta yoluyla ücretsiz birebir desteği Kolay kullanılabilir teknik bilgi kaynağı geliştirmek için ücretsiz çevrimiçi destek Ürün simulasyonları ve talimatları kullanılarak ücretsiz online eğitim Uzmanların yer aldığı, soruların, ipuçlarının ve en iyi uygulama örneklerinin paylaşıldığı ücretsiz çevrimiçi forum

Mobile Suite hakkında açıklama yapan Edmund.com'un İş Zekası Yöneticisi John Kuo; "MicroStrategy Mobile Suite var olan iş zekası verilerimizi hızlıca devreye alarak yöneticilerin ve satış çalışanlarının çalışma anında bu bilgilere ulaşmasını sağlıyor. İnteraktivite ve görsellik konusundaki üstünlüğü sayesinde mobil cihazlardaki iş zekası uygulamamızın kullanıcılar tarafından benimsenme oranı da oldukça arttı." dedi.

MicroStrategy Mobile Suite'in tam fonksiyonel bir mobil iş zekası uygulaması geliştirmek için gerekli yazılım, araç ve altyapıyı ücretsiz olarak sunduğunu belirten MicroStrategy Başkan Yardımcısı Sanju Bansal bir işletmenin ihtiyaç duyabileceği her türlü uygulamayı Mobile Suite ile geliştirebileceğini açıkladı.

Ücretsiz yazılımla ilgili daha fazla bilgi için MicroStrategy Mobile Suite web sayfası http://www.microstrategy.com/freemobilebi adresini ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun