Genel 15 EYLÜL 2008 / 08:08

Mobil internete masaüstü tarayıcı performansı

Nvidia ve Opera mobil cihazlarda internette gezinmeyi kolaylaştıracak bir web tarayıcı için düğmeye bastı.

Nvidia ve Opera mobil cihazlarda internette gezinmeyi kolaylaştıracak bir web tarayıcı için düğmeye bastı.


Kart üreticisi Nvidia ve web tarayıcı geliştirici Opera, akıllı telefonlar ve mobil internet cihazları için yeni bir web tarayıcı geliştirmek üzere güçlerini birleştiriyor. JavaScript destekli olacak yeni tarayıcı Nvidia’nın katkılarıyla hızlandırılmış grafikler sunacak. Şirketler bu tarayıcıda amaçlarının masaüstü cihazlardaki web tarayıcı performansını mobil cihazlara taşımak olduğunu belirtiyorlar.


 


Bu ortaklığın ilk örneğini Nvidia, Tegra yonga ailesinde bu aileye özel uyarlanmış Opera 9.5 web tarayıcı sunarak veriyor. Tegra yongalar mobil cihazlar için Windows Mobile ve Windows CE çözümleri sunuyor. Nvidia Tegra donanımlı ve Opera web tarayıcıya sahip cihazların 2009’da satışa sunulması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun