Genel 19 ŞUBAT 2009 / 09:30

Mobil içerik sektörü 2009'da yüzde 27 büyüme bekliyor

Mobil eğlence sektörü çalışanları krizden korkmuyor, tersine bu alanda istihdamın artırılacağını düşünüyor.

Mobil eğlence sektörü çalışanları krizden korkmuyor, tersine bu alanda istihdamın artırılacağını düşünüyor.


Londra'da düzenlenen MEF Mobil Eğlence Forumu, küresel mobil eğlence sektörü için İş Güvenliği İçeriği (Business Confidence Index) etkinliğini başlattı. Katılımcılar, 32 milyar dolarlık sektörün büyümesi konusunda ümitli. 2009 için ortalama yüzde 27 ciro büyümesi bekleniyor.


Çin ve Güney Amerika gibi gelişmekte olan pazarların şirketleri, kriz karşısında en iyimser olanlar. Her iki bölgede de yüzde 50 büyüme bekliyorlar. Mobil eğlence dünyası çalışanları, işten çıkarım konusunda pek de korkmuyor, kendilerini güvende hissettiklerini söylüyor.


Forum’da düzenlenen ankete katılanların yüzde 88’i, şirketlerinin çalışan sayısının değişmeyeceğini hatta gelecek çeyrekte büyüyeceğini düşünüyor. Büyümesi beklenen alanlar: Sosyal Ağ, Müzik, Video ve Oyunlar.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun