Genel 07 TEMMUZ 2010 / 10:12

Mobil Alarm içinizi ferah tutacak

Mobil Alarm ile çocuğunuz için güvenlik endişesi yaşamanıza gerek kalmayacak.

Mobil Alarm ile çocuğunuz için güvenlik endişesi yaşamanıza gerek kalmayacak.


Gazetelerin üçüncü sayfaları, kaçırılan ve nasıl kaybolduğu belli olmayan, aylarca izine rastlanamayan, haber alınamayan ve tüm çabalara rağmen bulunamayan çocuk haberleriyle dolu. Bu olaylar sadece çocukların da başına gelmiyor.

Bu toplumsal sıkıntının nedenlerini bulmak ve engellemek için teknoloji devreye giriyor. Eğer herhangi bir nedenle, hangi yaşta olursa olsun çocuğunuz için böyle bir endişe taşıyorsanız, İvgen Sağlık ve Güvenlik tarafından ülkemize getirilen Tunstall’ın sunduğu Mobil Alarm bu korkunuza son verebilir. Nerede olursa olsun, tek bir tuşa basarak acil yardım istenmesini ve çağrı merkezi tarafından derhal yer tespitinin yapılmasını sağlayan Mobil Alarm adlı cihaz, küçük bir telefon büyüklüğünde.

Bir cep telefonu olarak da kullanılan cihaza, 10 tane telefon numarası kaydediliyor ve kullanıcı kayıtlı numaraları arayarak yardım isteyebiliyor. Konuşmanın mümkün olmadığı veya tehlikeli olduğu durumlarda ise iki yanındaki düğmelere basarak, çağrı merkezine acil yardım talebi gönderiyor. Böyle bir durumda çağrı merkezi hemen devreye girerek, uydu üzerinden sinyalin geldiği yeri tespit ediyor ve adli makamları harekete geçiriyor, üzücü sonuçlar yaşanmadan kullanıcıya ulaşılmasını, onun kurtarılmasını sağlıyor.

Eğer Mobil Alarm’ı çocuğunuz kullanıyorsa ve siz onu rahatsız etmeden nerede olduğuna dair bilgi almak da istiyorsanız, istenen zaman sıklığında çocuğun bulunduğu yere dair bilgi çağrı merkezi tarafından size iletiliyor. İsterseniz her saat başı çocuğunuzun nerede olduğunu öğreniyorsunuz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun