Genel 08 HAZİRAN 2009 / 10:41

Mitsubishi'nin yeni elektrikli otomobili: i-Miev

Subaru'nun Stella elektrikli otomobilinden sonra, Mitsubishi de i-Miev elektrikli otomobilin üretim detaylarını açıkladı.

Subaru'nun Stella elektrikli otomobilinden sonra, Mitsubishi de i-Miev elektrikli otomobilin üretim detaylarını açıkladı.


Detroit Otomobil Fuarı'nda gazeteciler yeni i-Miev'i deneme şansı buldu. i-Miev'in satışları Temmuz ayında başlayacak. Ancak ilk etapta sadece kurum ve resmi gruplara satışa sunulacak. Özel müşterilere satış Nisan 2010'da başlayacak.


Stella'dan 170 adet satmayı planlayan Subaru'nun aksine Mitsubishi, resmi kurum ve kuruluşlar için tam 1,400 i-Miev üretecek. Otomobilin satış fiyatı 45,300 dolar olacak. i-Miev, 47 kilovat elektrikli motor ve lityum iyon batarya kullanıyor. Tam şarjlı batarya ile 100 mile (160 km) kadar çıkıyor. Bataryayı yeniden şarj etmek 30 dakika sürüyor. 200 voltluk elektrik fişine takarsanız bu süre yedi saate kadar çıkabiliyor. Otomobilin kliması da bulunuyor. Farlar dahil tüm dış aydınlatmada LED teknolojisi kullanılmış. Navigasyon sistemi, 17 cmlik bir ekrana sahip.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun