Genel 03 AĞUSTOS 2010 / 15:04

MIT'nin ücretsiz eğitim platformunu Science ödüllendirdi

Ünlü Amerikan Üniversitesi MIT isteyene internetten bedava ders veriyor, ödülü hak ediyor.

Ünlü Amerikan Üniversitesi MIT isteyene internetten bedava ders veriyor, ödülü hak ediyor.


Amerika'nın ünlü MIT Üniversitesi tarafından açılan ve içeriğinde 2 binden fazla ders programı bulunduran çevrimiçi ücretsiz eğitim programı MIT Open Courseware, Science dergisinin Science Prize for Online Resources in Education (SPORE) programı tarafından ödüllendirildi.

MIT'nin sunduğu açık eğitim platformu, aralarında akademisyenlerin, öğrencilerin ve içerik meraklılarının yer aldığı bir kesime ayda 1,5 milyona yakın sayfa gösterimi sunuyor. Özellikle bilimsel eğitim programları açısından oldukça güçlü bir içeriğe sahip olan platformda, bazı dersler video anlatımlarıyla birlikte yer alıyor. Siteyi ziyaret edenlerin yaklaşık yarısı, bağımsız öğrencilerden oluşuyor.

MIT'nin ödüllü eğitim platformuna http://ocw.mit.edu/index.htm adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun