Genel 11 MART 2010 / 13:20

Milli savunmaya yeni sistem

Indra, kimyasal, biyolojik, radyo-nükleer tehditlerin tespitine yönelik mobil bir laboratuvar tesis edecek.

Indra, kimyasal, biyolojik, radyo-nükleer tehditlerin tespitine yönelik mobil bir laboratuvar tesis edecek.


Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nda 10 Mart 2010 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayii Müsteşarlığı ve Indra arasında düzenlenen imza törenine Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar ve Indra'nın Ulusal Savunma Programları Direktörleri Domingo Castro ve Manuel Ruiz katıldı.

Kimyasal, Biyolojik, Radyo-nükleer (CBRN) tehditlerin onaylı analitik tespitine yönelik konuşlandırılabilir mobil bir laboratuvarın tesis edilmesine ilişkin sözleşme, Milli Savunma Bakanlığı tarafından Indra'ya verildi. Uygulama süresi 18 ay olan sözleşmenin değeri 4 milyon doları buluyor. Bu projenin bir teknoloji tedarikçisi olarak Indra'nın Türk merciler ile ilişkilerini güçlendirmesi bekleniyor.

Şirket, sistemi geliştirmenin yanı sıra eğitim ve iş protokollerinin tanımlanması dahil olmak üzere laboratuara kapsamlı lojistik destek de sağlayacak. Nurol da sözleşmenin bazı mekanik görevlerini üstlenerek bu projede Indra'nın önemli yerel altyüklenicisi olacak.

Şirket Türkiye'de sivil hava trafiğini güçlendirmeyi amaçlayan bir hava sahası denetim ağının konuşlandırılmasında da görev alıyor. Dolayısıyla Indra, yaklaşık yirmi adet yeni nesil ikincil radar sistemi konuşlandıracak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun