Genel 15 OCAK 2009 / 13:00

Milletvekilleri hava durumunu CREA’lardan izliyor

Çevre ve Orman Bakanlığı Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, TBMM'deki iktidar ve muhalefet kulislerine CREA plazma televizyonlar yerleştirdi.

Çevre ve Orman Bakanlığı Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, TBMM'deki iktidar ve muhalefet kulislerine CREA plazma televizyonlar yerleştirdi.


Milletvekilleri televizyonlardan anlık hava durumunu, il ve ilçelere ait hava tahminlerini, karayollarındaki meteorolojik durumları, uydu görüntülerini ve radar görüntülerini izleyebiliyorlar. Böylece, sürekli seyahat eden milletvekilleri önceden hava durumunu öğrenerek gidecekleri yerler için hazırlık yapabiliyorlar. Milletvekilleri arabalarını ve kıyafetlerini gidecekleri yerin hava durumuna göre düzenledikleri gibi ağır hava koşuları görülen yerlere ise ziyaretlerini iptal edebilecekler. Projede CREA Tierra 40M modeli tercih edilmiş.  Bu projenin devamında, Başbakanlık Çevre ve Orman Bakanlığı olmak üzere tüm bakanlıkların yer alması planlanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun