Genel 12 KASIM 2010 / 15:17

Millenicom 3 bin kişiye istihdam sağlayacak

Millenicom, Türkiye çapında yeni iş ortakları seçerek 3 bin kişiye istihdam yaratacak.

Millenicom, Türkiye çapında yeni iş ortakları seçerek 3 bin kişiye istihdam yaratacak.


Millenicom, önümüzdeki 1,5 yıl içinde Türkiye’nin dört bir yanından 500 yeni iş ortaklığı oluşturarak 2011 yılının sonuna dek 3 bin kişiye yeni istihdam sağlamayı hedefliyor. Şirket iş ortakları ağını öncelikli Adana, Ankara, Balıkesir, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Malatya, Manisa, Samsun ve Trabzon’da oluşturmayı planlıyor.

Millenicom, satış ve teknik eğitimin yanı sıra iş ortaklarına profesyonel saha desteği de temin ediyor. Şirket, iş ortaklarının etkin kazanç sağlaması için beraber yürüyen iki aşamalı gelir modeli kullanıyor. Birinci aşamada iş ortakları kazandırdıkları her yeni abone için belirli bir gelir sağlarken, ikinci aşamada bu abonelerin görüşme tutarları üzerinden komisyon elde ediyor.

Telekom sektörünün önemli fırsatlar sunduğuna dikkat çeken Millenicom Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Serdar Tarhan: “Çözüm seçeneklerimizi genişletmek için, telekom sektöründeki fırsatları değerlendirmeyi hedefleyen yeni iş ortaklarıyla birlikte çalışmaya hazırlanıyoruz. 1,5 yıllık geniş kapsamlı bir planımız var. 2011 yılı sonuna dek 500 yeni iş ortaklığı gerçekleştirerek ülke genelindeki iş ortağı sayımızı 850’ye çıkartacağız. Bu süre içerisinde aramıza katılacak yeni iş ortaklarımızla en az 3 bin yeni istihdam yaratmayı hedefliyoruz” dedi.