Genel 16 KASIM 2009 / 07:31

Microsoft, Xbox'dan "korsanlar"ı çıkarıyor

Microsoft hangi konsolların değiştirildiğini ve bu durumu nasıl anladıklarını açıklamadı.

Microsoft hangi konsolların değiştirildiğini ve bu durumu nasıl anladıklarını açıklamadı.


Dünyada 1 milyondan fazla Xbox Live oyuncusu, GTA'de bulunan skorlar dahil, Microsoft şüpheli korsan patlamasını azaltmak istediği için bir anda çıkarıldılar.

Microsoft oyuncuların kaçak oyunlar oynamasını sağlayan değiştirilmiş konsolları kullandıklarını ve pek çoğunun bu oyunları korsan sitelerden indirdiklerini açıkladı. Ayrıca yazılım ve oyun devi olan Microsoft hangi konsolların değiştirildiğini ve bu durumu nasıl anladıklarını açıklamadı.

Bu engelden etkilenen ve çevrimiçi oyun için Xbox Live sisteme giriş yapan oyuncular şu mesajla karşılaştılar, "Konsolunuz Xbox'da yasaklanmıştır." Konsollar hala Xbox oyunu oynayabiliyor ancak diğer çevrimiçi konsollara bağlanamıyor.

Soyadını vermeyi reddeden çalışan Will, " Bunu düzeltebilmemizin hiçbir yolu yok çünkü modifikasyon konsol sürücüsüne kodlandı."dedi.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun