Genel 31 MAYIS 2010 / 14:47

Microsoft ve HP’den tarihi anlaşma

Microsoft ve HP, 250 milyon dolarlık yatırımla mevcut BT varlıklarını bir araya getirerek farklı çözüm alternatifleriyle müşterilerine gidecek.

Microsoft ve HP, 250 milyon dolarlık yatırımla mevcut BT varlıklarını bir araya getirerek farklı çözüm alternatifleriyle müşterilerine gidecek.


Microsoft ile HP, 250 milyon dolarlık tarihi bir anlaşmaya imza attı. İstanbul Swissotel’de 31 Mayıs 2010 günü düzenlenen ve Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ile HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar’ın da hazır bulunduğu toplantıyla anlaşmanın duyurusu yapıldı.Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, anlaşmanın önemine değinerek şunları söyledi: “Bu tarihi anlaşma, iki şirketin yenilikçiliğini ve teknoloji portföyünü müşterilerine avantaj sağlayan tek bir potada buluşturuyor. Microsoft ve HP’nin bu ortak girişimi, veri merkezlerindeki sunucu ve ağ yönetiminden veri depolama sistemlerine, satış operasyonlarından pazarlama faaliyetlerine kadar hemen her alanda kapsamlı bir işbirliğini gündeme getirdi. Endüstrinin  büyük satış ve destek kanallarından birini yaratacak olan bu çalışma, müşterilerimize yepyeni çözüm ve servislerin sunulmasını sağlarken, bu anlaşmanın en kazançlı kesimi de yine HP ve Microsoft’un ortak sinerjisiyle mevcut yatırımlarını koruma ve geliştirme fırsatı bulan müşterilerimiz olacak” dedi.HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar ise iki şirketin birlikte çok büyük bir teknoloji portföyüne sahip olduğuna dikkat çektiği konuşmasında şöyle konuştu: “Bu anlaşma iki firmanın denenmiş ve kanıtlanmış teknolojilerini kullanan müşterilerimiz için olduğu kadar, farklı platformlara sahip kurumlar açısından da çarpıcı kazanımlar içeriyor. Firmaların yeniliğe, hıza, dinamizme, esnekliğe, verimliliğe geçiş yolundaki dönüşümlerinde bilgi teknolojilerine yatırım yapma anlayışının ağırlık kazandığı şu dönemde, deneyim ve çözümlerimizle HP ve Microsoft olarak müşterilerimize düşük sahip olma maliyeti, performans, esneklik ve yüksek verimlilik sunan entegre çözümlerimiz ile güvenilir ve stratejik iş ortağı olmak yolunda yeni bir adım daha atmış oluyoruz”.Kendi kendini yöneten veri merkezleriAnlaşma ile Microsoft ve HP, teknolojileriyle kendi kendini yönetebilen veri merkezi ortamlarında sunucu, depolama, ağ ve uygulama kaynaklarını sorunsuz bir şekilde bütünleştirmeyi ve böylece kurumların değişen iş gereksinimlerine yanıt verebilen teknoloji çözümlerini ortaya koymayı hedefliyor.Hesaplı çözümlerle dış kaynak hizmetleriMicrosoft ve HP bulut platformları üzerinden uygun ve hesaplı çözümlerle dış kaynak hizmetlerine de yeni bir boyut kazandırmayı planlıyor. Microsoft ve HP arasında imzalanan bu anlaşma sadece Türkiye için değil bölgede ortaya çıkabilecek iş fırsatları açısından da büyük bir önem taşıyor. Geçmişte çeşitli projelerde birlikte çalışan Microsoft Türkiye ve HP Türkiye ekibi bu anlaşmayla birlikte müşteri ve iş ortaklarına yeni imkanlar sunabilecekleri yeni dönem için gerekli hazırlıkları yapmaya başladı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun