Genel 23 ŞUBAT 2010 / 11:19

Microsoft'un klavyesi rakip tanımıyor

Oyun tutkunları Microsoft'un oyun klavyesi SideWinder X4 ile farklı bir kulvarda yarışacak.

Oyun tutkunları Microsoft'un oyun klavyesi SideWinder X4 ile farklı bir kulvarda yarışacak.


Microsoft'un oyunculara özel olarak düzenlediği ve anti-ghosting teknolojisiyle 26 tuşa kadar aynı anda basılan tuşları algılayabilme özelliği sunan Microsoft SideWinder X4, hızlı bir klavye olarak vitrinlerdeki yerini aldı.

Daha fazla hız ve performans isteyen oyun severler için tasarlanan Microsoft SideWinder X4, Microsoft bünyesinde en ileri teknolojileri geliştiren Applied Sciences Group (Uygulamalı Bilimler Grubu) tarafından üretildi. Klavye, her düzeyden oyun meraklısının strateji ve aksiyon oyunlarındaki karmaşık tuş kombinasyonlarına çok çabuk hakim olmasını sağlıyor.

Microsoft SideWinder X4 Klavye'nin, makro kaydı, mod ve profil değiştirme ve arka plan ışık ayarlarını düzenleme gibi gelişmiş oyun özellikleriyle oyuncular, en zorlu oyun seviyelerinde dahi son derece hızlı hareket edebiliyor.

SideWinder X4 Keyboard, refleksleri ve dikkatiyle en üst seviyeyi hedefleyen oyun severler için çok gelişmiş bazı özelliklere sahip. Örneğin oyuncular, makro kaydı özelliğini kullanarak oyunda ardışık olarak yaptıkları birçok hareketi tek bir tuşa yükleyebiliyor. Böylece oyun süresince hızdan ve zamandan kazandıkları gibi dikkatlerini de dağıtmamış oluyorlar. Yeni otomatik makro tekrarlama özelliği ile SideWinder'da artık tek bir tuşla aynı hareket dizisini defalarca arka arkaya kullanma olanağı bulunuyor.