Genel 30 MART 2016 / 15:12

Microsoft'un ırkçı yapay zekası Tay geri döndü

Kısa bir süre içerisinde inanılmaz ırkçı bir varlığa dönüşen Tay, yeniden aktifleştirildi.

Son günlerde teknoloji dünyasının gündemini yapay zeka haberleri kurcalıyor. Google'ın AlphaGo yapay zekasının ünlü Go oyuncusunu 4-1 yenmesinin ardından Microsoft'un insanlarla etkileşime giren ve öğrenebilen Tay isimli yapay zekasının yoldan çıkışını sizlerle paylaşmıştık. Microsoft, Tay'i uykuya yatırmasının ardından dün yeniden çalıştırdı.

Yapay zekayı takip eden kullanıcılar aşağıdaki videoda görüldüğü gibi spam Tweet yağmuruna tutuldular. "You are too fast, please take a rest" (Çok hızlısın, bi' soluk al) cümlesini spamlayan Tay'in Twitter hesabı, bu olayın ardından "gizli" moduna alındı. Böylece Tay'in Tweet'leri retweet edilemeyecek.

Pek çok teknoloji meraklısı, Tay'in Twitter hesabının hacklenmiş olabileceğini konuşuyor. 

Ya da Microsoft Tay'i kontrol altına mı alamıyor? Yoksa...
 
ETİKETLER : tay taytweets microsoft
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun