Genel 28 KASIM 2009 / 08:42

Microsoft'un Finans Müdürü istifa ediyor

Chris Lidell dört buçuk yıldan sonra ayrılıyor; görevi onun yerine Peter Klein devralıyor.

Chris Lidell dört buçuk yıldan sonra ayrılıyor; görevi onun yerine Peter Klein devralıyor.


Microsoft bu yılın sonunda Finans Müdürü Chris Lidell'in ayrılacağını söyledi. Chris Lidell Microsoft'a 2005 yılında mali işler genel müdürü olarak başlamıştı. Ekonomik krizin Microsoft'un kar oranını azaltmaya başlamasıyla geçen yıl maliyetleri 3 milyar dolar kısmak için büyük çaba harcamıştı. Bu kısıntılar Microsoft'un ilk toplu işten çıkarmalarını, maaş dondurmalarını ve çalışanların seyahat giderlerini azaltmayı içeriyordu.

En son çeyrekte, Microsoft'un nakit ve kısa dönem yatırımları, hızla nakit olarak 31.4 milyar dolardan 36.7 milyar dolara çıktı.

Microsoft, Lidell'in şu an diğer fırsatlara baktığını söylüyor. Onun yerine görevi şu an Office ve diğer iş yazılımları üreten bölümde Finansal Müdür olan Peter Klein alacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun