Genel 11 MAYIS 2009 / 11:20

Microsoft üç bin kişiyi daha işten çıkardı

Microsoft CEO Steve Ballmer, işten çıkarma sürecinin devam edebileceğini söyledi.

Microsoft CEO Steve Ballmer, işten çıkarma sürecinin devam edebileceğini söyledi.


Ballmer: "Biz ilerledikçe, ekonomik krizin şirkete etkilerini yakından izlemeye devam edeceğiz. Gerektiği takdirde mali yapımız üzerindeki hareketlerimizi değiştireceğiz, buna işten çıkarmalar da dahil" dedi. Ocak ayında Microsoft, 5 bin pozisyonu boşaltmayı planladığını söylemişti. O zamandan bu yana 1,400 kişi işten çıkarılmıştı.


Gabriel Consulting Group analistlerinden Dan Olds, bu işten çıkarmaların ekonomik krizin teknoloji sektörünü ne kadar kötü etkilediğine örnek olduğunu, ancak uzun süreçte Microsoft için iyi olacağını söylüyor. Olds: "Zaman geçtikçe, en başarılı şirketler bile büyük bir kabukla kaplanabiliyor" diyor.


 


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun