Genel 03 ARALIK 2009 / 14:01

Microsoft Türkiye: "Sorun siyah ekran değil!

Microsoft Güvenlik Ekibi, Windows 7 sistemleri etkilediği ifade edilen 'siyah ekran' sorunu hakkında gerekli araştırmaları yaptığını bildirdi.

Microsoft Güvenlik Ekibi, Windows 7 sistemleri etkilediği ifade edilen 'siyah ekran' sorunu hakkında gerekli araştırmaları yaptığını bildirdi.


Son zamanlarda basında çıkan bazı haberlerin içeriğinde 'siyah ekran' sorununun düzenli olarak gerçekleştirilen Windows yazılım güncellemelerinden kaynaklandığı ifade edilirken, Kasım ayında yapılan bütün güvenlik yamaları ve yazılım güncellemelerini tekrar gözden geçiren Microsoft Güvenlik Ekibi, iddia edildiği şekilde bir sorunun varlığına rastlamadığını kaydetti. Ayrıca Microsoft'un dünya çapındaki müşteri ve destek hizmetlerinden sağlanan bilgiler, bu sorunun kullanıcılar arasında yaygın olmadığını gösterdi.

Araştırmalarına devam eden Microsoft Güvenlik Ekibi, Siyah Ekran ve benzeri sorunların geçmişte görüldüğü üzere Daonol gibi bazı kötü niyetli yazılım ailelerinden kaynaklanabileceğine dikkat çekiyor. Bilindiği gibi bu tür yazılımların, zamanla yeni türevleri ortaya çıkabiliyor. Bu da güvenlik yamalarının ve yazılım güncellemelerinin kullanıcılar açısından ne kadar yaşamsal bir konu olduğunu bir kez daha gündeme getiriyor.

Microsoft, Windows 7 ile kullanıcılara gerçek potansiyellerini gerçekleştirebilecekleri yeni nesil bir işletim sistemi sunarken, güvenlik alanındaki yatırımlarıyla bireylere güvenilir bir İnternet ve bilgisayar ortamı sağlama hedefini sürdürüyor. Bu nedenle tüm kullanıcılarına Windows güvenlik güncellemelerini düzenli olarak yapmalarını ve Microsoft sitesindeki güvenlik bültenlerini takip etmelerini öneriyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun