Genel 30 ARALIK 2009 / 13:14

Microsoft Türkiye'de görev değişikliği

Microsoft Türkiye bünyesinde yeni görev değişiklikleri yapıldı.

Microsoft Türkiye bünyesinde yeni görev değişiklikleri yapıldı.


Microsoft Türkiye‘de gerçekleşen görev değişiklikleri kapsamında, Microsoft Türkiye Yerli ve Uluslararası Bilgisayar Üreticileri ile Dağıtım ve Satış Kanallarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı'nı yürütmekte olan Tolgar Elverici, Microsoft Türkiye Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Microsoft İş Ortaklarından Sorumlu Direktör Mehtap Araşan da Microsoft Türkiye'nin OEM Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Kariyerine, 1994 yılında Gec Alsthom T&D Satış Departmanı'nda başlayan Elverici daha sonra sırasıyla Molex Inc. ve Ericsson Türkiye'de çeşitli satış ve yönetim görevlerinde bulundu. Ardından 2003 yılında Intel Türkiye ekibine kanal yöneticisi olarak katıldı. Elverici, Intel'in, Türkiye'nin yanı sıra Ortadoğu ve Afrika bölgesindeki büyümesinde ve genişlemesinde önemli görev ve sorumluluklar üstlendi.

Elverici, 1 Aralık 2008 tarihinde Microsoft'a katılmadan önce Intel Türkiye bünyesinde Yerli ve Uluslararası Bilgisayar Üreticileri, Dağıtım Kanalları ve Perakendeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Mehtap Araşan profesyonel kariyerine 1987 yılında Bordata'da başladı, 1992 yılında Hewlett Packard'a geçti. Kariyerine bir süre Kanada'da devam eden Araşan, daha sonra Microsoft Türkiye'de çalışmaya başladı. 2005 yılında Microsoft Sistem Üreticileri Kanalı Yöneticisi olan Mehtap Araşan, 2007 yılında Kontratlı İş Ortakları Yöneticisi oldu. 2009 yılında Microsoft Türkiye'de İş Ortakları Satış Yöneticisi ve Çözüm İş Ortakları Satış Sorumluluğu'nu üstlendi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun