Genel 11 KASIM 2010 / 15:44

Microsoft'tan yeni çözümler var

Microsoft, iş zekası ve iş kritik uygulama alanındaki yeni çözümlerini duyurdu.

Microsoft, iş zekası ve iş kritik uygulama alanındaki yeni çözümlerini duyurdu.


Microsoft, 8 – 11 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen PASS Summit 2010 etkinliğinde veri tabanı ve iş zekası ortamı SQL Server’ın yeni sürümü “Denali” kod adlı Microsoft SQL Server ve SQL Server 2008 R2 Parallel Data Warehouse çözümlerini duyurdu. Etkinlikte ayrıca yeni “Microsoft Critical Advantage Programı” da tanıtıldı.

İş zekası ve iş kritik uygulama alanındaki yeni nesil Microsoft çözümleri, müşteriler ve iş ortaklarının veri ambarı uygulamalarını hızlandırmak ve bu oranda artan maliyetlerini düşürmek üzere geliştirildi.

Şirketlerin veri ambarı ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış olan SQL Server 2008 R2 Parallel Data Warehouse, müşterilere donanım seçimi yapabilme imkanı sunuyor. Şimdilik HP işbirliği ile sunulan Microsoft’un Paralel Data Warehouse uygulaması gelecekte yeni işbirlikleri üzerinden de sunulabilir.

Tanıtımı yapılan diğer Microsoft Critical Advantage Programı (MCAP) ise SQL Server 2008 R2 Parallel Data Warehouse’un bir parçası olarak sunuluyor. Kurumlara işlerini daha etkin ve rekabetçi biçimde yürütebilmelerini sağlamak amacıyla sunulan program 30 dakika içerisinde kritik görev desteği seçeneğine de sahip.

Yeni sertifika programı ve bulut hizmeti

Microsoft, PASS Summit 2010 etkinliğinde tanıtımını yaptığı yeni nesil iş zekası çözümlerinin yanı sıra SQL Server için yeni sertifika programı Microsoft Certified Master (MCM) ve “Atlanta” kod adlı yeni bulut hizmetini de tanıttı.

SQL Server uzmanları için yenilenmiş olan sertifika programın önceki programa göre daha esnek ve düşük maliyetli olduğu iddia ediliyor. Microsoft SQL Server kurulumlarını izlemek için geliştirilmiş olan güvenli bulut hizmeti “Atlanta”ya bu adresten kayıt olabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun