Genel 25 EKİM 2010 / 12:42

Microsoft'tan Nintendo'ya aferin, Sony'e ayar geldi

Microsoft Games Studio’nun Başkan Yardımcısı Phil Spencer’e bir dokunan bin ah işitti.

Microsoft Games Studio’nun Başkan Yardımcısı Phil Spencer’e bir dokunan bin ah işitti.


Microsoft Games Studio’nun Başkan Yardımcısı Phil Spencer’e 3D teknolojisi konusunda ne düşündüğü ve bu teknolojinin oyun endüstrisi üzerindeki rolü soruldu.

Phil Spencer, mevcut 3D teknolojisinin hala gelişmekte olduğunu ve bu yüzden 3D oyunların şimdilik başarılı olmasının mümkün olmayacağını söyledi. Spencer, açık açık söylemesede Sony’nin 3D modelinden adam akıllı iş çıkmayacağını belli etti.

Pahalı 3D televizyonların ve onlara eşlik eden 3D gözlüklerin 3D pazarını hareketlendirmeyeceğini öne süren Spencer, Nintendo’nun gözlüksüz 3DS konseptini ise sevdiğini söyledi.

3D pazarına filmler, TV’ler ve PS3 ile hayli yatırım yapan Sony, şimdiye dek bu alanda beklediği başarıyı yakalayamadı.

Spencer, 3D teknolojisini göz ardı etmediklerini ve yeterli mesafeyi kat ettikten sonra bu teknolojinin eğlence sektöründe önemli yer edineceği yorumunu yaptı. Ayrıca Spencer Microsoft’un iş modelinde 3D gibi fikirler bulunmadığını belirtti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun