Genel 05 MAYIS 2010 / 13:02

Microsoft tablette geride kalıyor

Hem kendi cihazı gecikiyor hem de başka tabletlerde işletim sistemi kullanılmıyor.

Hem kendi cihazı gecikiyor hem de başka tabletlerde işletim sistemi kullanılmıyor.


Geçtiğimiz hafta Microsoft için sıkıntılı geçti. İlk olarak Microsoft'un yeni projesi Courier'ın iptal edildiğini öğrendik. Courier iki tane 7 inçlik ekrana sahip katlanabilir bir kitap olarak tasarlanmıştı. Cihazda hem dokunmatik hem de kalemle yazabilme seçenekleri bulunacaktı. İkinci kötü haberse Hewlett Packard'tan geldi. HP çıkartacağı tablet bilgisayarı Slate'i Windows 7 tabanlı yapmaktan vazgeçtiğini duyurdu. Sebep olarak ise, Windows 7'nin dokunmatik ekrana uygun olmadığı belirtildi.

Bu sıkıntılara rağmen Bill Gates, Microsoft'un birçok farklı tablet projesi bulunduğunu belirtti. Gates, özellikle öğrenciler için sadece okudukları değil, yazabildikleri de bir cihaz üretmek istediklerini belirtti.

Ancak bu gelişmelere göre Microsoft araştırma ve geliştirme için bir miktar yatırım daha yapmak zorunda kalacak gibi görünüyor. Zira tablet bilgisayar piyasasındaki en büyük rakibi Apple, iPad ile daha bir ay olmadan 1 milyon satış rakamına ulaştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun