Genel 20 EKİM 2010 / 09:09

Microsoft, Office 365 ile bulut şehri kuruyor

SharePoint, Exchange, Lync ve Office buluta giriyor, programlar bir platformda buluşuyor.

SharePoint, Exchange, Lync ve Office buluta giriyor, programlar bir platformda buluşuyor.


Microsoft yaptığı açıklamayla, SharePoint, Exchange, Lync ve Office platformlarını Office 365 ile birleştirerek tek bir dinamik bulut servisi oluşturduğunu duyurdu.

Office 365, kullanıcıların cihazlar arasındaki iletişimini sağlayacak. Yani bilgisayarda çalışılan programlar, mobil cihazlarda ya da başka bir bilgisayarda kullanabilecek.

Platform ortak çalışmayı destekliyor. Bu sayede verim artıyor. Ayrıca problemler birçok yerden de çözülebiliyor. Her zaman aynı araçları kullanarak çalışma imkanı veriliyor. Yani başka bir yerde, program yüklü olmasa da tarayıcı açıldığında aynı araçlar kullanılabiliyor.

Yüksek performans ve güvenilirlik sağlayan platform, her kullanıcının yaptıklarının üst düzey yöneticileri tarafından takip edilmesine de imkân tanıyor.

Office 365 kullanımı için kullanıcı başına 2 dolar ya da 1,75 avro ödemek yetiyor. Detaylar için http://office365.microsoft.com/en-US/online-services.aspx adresini kullanabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun