Genel 15 TEMMUZ 2009 / 07:23

Microsoft müzik işine de giriyor

The Telegraph gazetesinde yer alan bir habere göre Microsoft bu ayın sonuna doğru müzik servisi sunan bir web sitesi açacak.

The Telegraph gazetesinde yer alan bir habere göre Microsoft bu ayın sonuna doğru müzik servisi sunan bir web sitesi açacak.


Microsoft'un sunacağı servis kullanıcılara ücretsiz müzik dinleme olanağı sunacak ayrıca müzik indirme şansı da verecek. Microsoft'un haber ve eğlence sitesi MSN'in yapımcılarından Peter Bale, "Müzik, Microsoft için önemli bir alan" diyor ve açacakları servisin Spotify'a benzeyen bir servis olacağını belirtiyor.

Spotify kullanıcıları reklamla desteklenen web servisleri üzerinden şarkıları ücretsiz dinleyebiliyor. İsteyen kullanıcılar aylık 9.99 paund üyelik bedelini ödeyerek siteye üye oluyor ve reklamlardan kurtuluyor. Bale ayrıca bu servisin Microsoft'un Xbox oyun ağı, Xbox Live ile bağlanabileceğinin de ipuçlarını verdi.


Yeni servisle ilgili detaylar halen net değil ama önümüzdeki günlerde Microsoft tarafında bu konuda önemli gelişmelerin yaşanacağı tahmin ediliyor.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun