Genel 04 KASIM 2008 / 15:09

Microsoft iş ortakları Çözüm Zirvesi’nde bir araya geliyor

Microsoft'un, müşteri ve iş ortaklarını bir araya getirdiği Microsoft Çözüm Zirvesi bugün başladı.

Microsoft'un, müşteri ve iş ortaklarını bir araya getirdiği Microsoft Çözüm Zirvesi bugün başladı.


Zirvede özellikle kriz dönemlerinde şirketlere katkı sağlayan ve etkin iş süreçleriyle verimliliklerini artıran Microsoft çözümleri ve başarı öyküleri aktarılıyor. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, yaşanan küresel krize değinerek, verimlilik artışı ve tasarruf sağlayan bilişim teknolojileri yatırımlarının Türkiye ekonomisi için önemine dikkat çekti.

Küresel krizin etkilerinin Türkiye’de de hissedilmeye başlandığı bir dönemde, ekonominin sıcak gündemini konu alan açılış konuşması ile bilişim teknolojilerinin ekonomiye yaptığı katkıların altını çizen Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan şunları söyledi:
“İşletmeler günümüz şartlarında çok daha verimli ve etkin çalışma ihtiyacı duyuyor.

Zirvenin simgesinin “gemici düğümü” olduğuna dikkat çeken Arkan, “Gemici düğümümüz kuruluşlarımızın rekabette ve verimlilikte önlerine çıkan tüm engelleri onlarla birlikte çözme isteğimizi simgeliyor” dedi.

Microsoft’tan kriz dönemini atlatmak için altın öneriler
Özellikle iş zekâsı, sanallaştırma ve birleşik iletişim çözümleri, CRM ve ERP sayesinde elde edilen maliyet tasarrufu ve kurumsal verimliliğe vurgu yapan Çağlayan Arkan sözlerine şöyle devam etti:
“İş zekâsı araçları güçlü analiz yeteneği, kullanım kolaylığı ve esnek raporlama özelliği sayesinde çalışanların bilgiye erişimi ve kullanımını kolaylaştırırken fikirden uygulamaya uzanan süreç daha verimli hale geliyor." Microsoft Çözüm Zirvesi 5 Kasım Çarşamba günü sona erecek. www.microsoftcozumzirvesi.com