Genel 19 MAYIS 2010 / 07:55

Microsoft, Hotmail'i yeniliyor

Microsoft Gmail ve Yahoo ile etkin bir şekilde rekabet edebilmek için Hotmail'i güncelliyor.

Microsoft Gmail ve Yahoo ile etkin bir şekilde rekabet edebilmek için Hotmail'i güncelliyor.


Microsoft, Yahoo ve Google ile olan rekabetinde avantaj sağlamak adına ücretsiz e-posta hizmeti Hotmail'i yeniliyor. Bu yenileme ile birlikte Hotmail üzerinden yollanan dosyalar, Office 2010 yazılımının web versiyonları aracılığıyla görüntülenecek ve düzeltilebilecek. Güncelleme kapsamında oluşturulan diğer değişimler ise filtreleme ve saldırıları tespit etmek için güvenlik adına düzenleniyor.

Bu değişimlerin büyük çoğunluğu e-posta hesaplarında büyük miktarda dosyaların paylaşılabilmesi adına yapılıyor. Güncelleme ile sosyal ağlardan ya da çevrimiçi mağazalardan gelen mesajlar tek bir tıkla e-postadan görülebilmek mümkün olacak. Microsoft aynı zamanda kişisel mesajlardan ziyade e-postaların konuşma seçeneğiyle sıralanmasına olanak verecek. Bu hizmet Gmail'de bir süredir bulunuyor. Güncellemenin içerdiği aktif görüntüleme sistemi, kullanıcılara ayrı bir sayfa ya da servis sunmaktansa, görüntülerin önizlemesini tarayıcı penceresinin üstünde sunacak. Değişimlerin etkin biçimde kullanılması ise 2010 sonbaharı gibi gerçekleşecek.

Hotmail, bilindiği üzere dünyanın en büyük e-posta sağlayıcısı; ancak özellikle ABD'de son yıllarda Google ve Yahoo'nun e-posta servisleriyle ciddi bir rekabetle karşı karşıya. ABD'de Yahoo, ücretsiz e-posta pazarında hala en büyük hakimiyete sahip ve bu noktada ikinci sırayı da Microsoft alıyor. Google'ın Gmail hizmeti ise bu pazar payında hızla yerini alarak üçüncü sıraya yerleşmiş durumda.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun