Genel 06 ARALIK 2010 / 08:26

Microsoft: "Google kurumsal tarafta başarısız"

Yapılan açıklamada, Gmail ve diğer Google uygulamalarının yetersiz olduğu vurgulandı.

Yapılan açıklamada, Gmail ve diğer Google uygulamalarının yetersiz olduğu vurgulandı.


Microsoft’a göre, Google kurumsal tarafta ne kadar çabalasa da başarılı olamıyor. Yazılım devi, Google’ın kurumsal hizmetler konusunda içinde Microsoft’un da dahil olduğu şirketleri ve hükümetleri kendi bulut tabanlı hizmetlerine çekmek için çok çalıştığını iddia ederken, Gmail ve Google Uygulamaları’nın Microsoft hizmetlerinin yanında yetersiz olduğunu söylüyor.

Microsoft, bulut paketi Office 365’in lansmanını yapmak için hazırlandığı şu günlerde, anlaşılan o ki agresif davranmaya meyilli. Microsoft Online Hizmetler yetkilisi Tom Rizzo, Google’ın kurumsal alanda başarılı olamayacağını iddia ederken, “Sonuçlar bunu gösteriyor, Google uygulamalarını kullanıp pişman olup geri dönen müşterilerimiz var” diyor.

Google’ın kurumsal tarafta en temel gereksinimleri dahi karşılayamadığını belirten Rizzo, "İşlevsellik ve güvenlik konularında Google’ın alması gereken daha çok yol var" diyor.

Bu arada Google’ın diğer seçenekleri değerlendirmeden sadece Microsoft çözümlerini kullanmayı kabul eden ABD hükümetine dava açtığını da unutmayalım.