Genel 06 ARALIK 2010 / 08:26

Microsoft: "Google kurumsal tarafta başarısız"

Yapılan açıklamada, Gmail ve diğer Google uygulamalarının yetersiz olduğu vurgulandı.

Yapılan açıklamada, Gmail ve diğer Google uygulamalarının yetersiz olduğu vurgulandı.


Microsoft’a göre, Google kurumsal tarafta ne kadar çabalasa da başarılı olamıyor. Yazılım devi, Google’ın kurumsal hizmetler konusunda içinde Microsoft’un da dahil olduğu şirketleri ve hükümetleri kendi bulut tabanlı hizmetlerine çekmek için çok çalıştığını iddia ederken, Gmail ve Google Uygulamaları’nın Microsoft hizmetlerinin yanında yetersiz olduğunu söylüyor.

Microsoft, bulut paketi Office 365’in lansmanını yapmak için hazırlandığı şu günlerde, anlaşılan o ki agresif davranmaya meyilli. Microsoft Online Hizmetler yetkilisi Tom Rizzo, Google’ın kurumsal alanda başarılı olamayacağını iddia ederken, “Sonuçlar bunu gösteriyor, Google uygulamalarını kullanıp pişman olup geri dönen müşterilerimiz var” diyor.

Google’ın kurumsal tarafta en temel gereksinimleri dahi karşılayamadığını belirten Rizzo, "İşlevsellik ve güvenlik konularında Google’ın alması gereken daha çok yol var" diyor.

Bu arada Google’ın diğer seçenekleri değerlendirmeden sadece Microsoft çözümlerini kullanmayı kabul eden ABD hükümetine dava açtığını da unutmayalım.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun