Genel 08 ŞUBAT 2010 / 13:58

Microsoft genç eğitmenleri buluşturdu

2005 yılında başlatılan Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor (BBBÖ) projesine destek veren genç eğitmenler, bu kez kendi eğitimleri için İstanbul'da bir araya geldi.

2005 yılında başlatılan Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor (BBBÖ) projesine destek veren genç eğitmenler, bu kez kendi eğitimleri için İstanbul'da bir araya geldi.


Microsoft, paydaşlarıyla birlikte 2005 yılından bu yana destek verdiği BBBÖ projesinin kapsamını genişletiyor. Bu çerçevede, 6-7 Şubat 2010 tarihlerinde İstanbul Nippon Otel'de Microsoft liderliğinde gerçekleştirilen Master Eğitmenler ve Akademi Sorumluları Koordinasyon Toplantısı'nda katılımcılar, BBBÖ projesinin son durumunu değerlendirdi, 2010 hedeflerini de gözden geçirme fırsatı buldu.

BBBÖ projesi ile Anadolu'daki binlerce gence temel bilgisayar eğitimleri verilen bu gençlerimizin, nitelikli birer çalışan olarak bilişim işgücü açığı olan Türk ekonomisine katkı sağlaması hedefleniyor.

Türkiye'nin 15 ilinde bilgisayar eğitimi veren 25 sayıda akademi sorumlusu ve eğitmeni bir araya getiren İstanbul'daki etkinlik süresince, projeye destek veren Koç Vakfı, Teknosa ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) temsilcileri de bir yuvarlak masa toplantısı ile projenin ekonomiye sağladığı katma değeri izleyicilerle paylaştı. İki gün boyunca gerçekleştirilen bu etkinlik süresince Anadolu'da temel bilgisayar eğitimi vermeye hazırlanan master eğitmenlere, eğitim sistemi, müfredat, raporlama gibi konularda bilgi verilirken, bu genç eğitmenlerin eğitimlerini veren Akademi Sorumluları ise uluslararası ECDL sertifikası alabilmek için özel bir eğitim programına katıldı.

Proje kapsamında 2010 sonuna kadar eğitmen sayısı olarak 1200 kişiye, eğitim verilmesi ve bu eğitmenler aracılığı ile 150.000 kişiye bilgisayar okur-yazarlığı eğitimleri ile ulaşılması hedefleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun