Genel 14 ARALIK 2009 / 08:16

Microsoft Dynamics şimdi de Atılımlılar'ın hizmetinde

Microsoft, kurumsal kaynak planlama (ERP) ve müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) yazılımlarını içeren Microsoft Dynamics ürünlerini ücretsiz olarak üniversite kullanımına açmaya devam ediyor.

Microsoft, kurumsal kaynak planlama (ERP) ve müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) yazılımlarını içeren Microsoft Dynamics ürünlerini ücretsiz olarak üniversite kullanımına açmaya devam ediyor.


İşletmelerde insan kaynağı, makine, malzeme ve benzeri kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan ERP çözümlerinin kapsamlı bir biçimde öğretileceği ERP dersleri Microsoft ve Omni Teknoloji'nin katkılarıyla Atılım Üniversitesi'nde başladı. Ankara'da bir ilk olma özelliğini taşıyan dersler, Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Addurrahim Özgenoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Bircan, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülhan Özbayoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Turan Erman Erkan, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Cemal Akyel ve Omni Teknoloji Genel Müdürü Esat Karaöz'ün katılımı ile kamuoyuna duyuruldu.

Derslerin başlamasıyla ilgili olarak düzenlenen tören sırasında bir konuşma yapan Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Özgenoğlu, bu çalışmanın özel sektör ve akademik dünya arasındaki işbirliği açısından örnek olmasını temenni ettiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu: "Üniversitemiz dünyada 3. kuşak olarak anılan girişimci üniversite kimliği ile endüstri üniversite işbirliğine önem vermektedir. Bu yolla öğrencilerimiz henüz öğrencilik aşamalarında çalışma yaşamı için gerekli donanımları en üst düzeyde edinmektedirler. Bu tür ilişkilerde öncü olan endüstri mühendisliği bölümümüz ve gayri maddi aktiflerin yönetimi konusunda uzman olan öğretim üyemiz Yrd. Doç. Dr. Turan Erman Erkan, üniversitemizi farklılaşma ve mezunlarına iş alanları yaratma konusunda rakiplerinden öteye taşımaya devam etmektedirler. Üniversite olarak bu tür işbirlikleri ile geleceğin uzmanlarını ve yöneticilerini yetiştirmeye devam edeceğiz."

Ankara'da ilk defa bir üniversitede kullanılmaya başlanacak olan Microsoft Dynamics NAV, kurumların her tür kaynağını optimum şartlarda ve doğru bir zamanlama ile yönetmesini sağlıyor. ERP son 20 yıldır iş süreçlerinde gittikçe daha fazla ağırlığını hissettiren bir bilişim uygulaması olarak her boyuttan işletmenin verimini artırarak ve daha iyi yönetilmesini sağlayarak pazardaki rekabet standartlarını yukarı çekiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun