Genel 18 MAYIS 2010 / 10:05

"Microsoft buluta çok geç ulaştı"

Office 2010'un çıkışına az bir zaman kala Google'dan salvolar gelmeye başladı.

Office 2010'un çıkışına az bir zaman kala Google'dan salvolar gelmeye başladı.


Microsoft Office, dünyada en çok kullanılan kurumsal hizmet programlarının başında geliyor. Ancak uzun zamandır piyasada hakim durumda olan Office, son zamanlarda rakiplerini durdurmakta zorlanıyor. Bedava Office alternatiflerinin pazar payı gün geçtikçe artırıyor.

Yakın zamanda tanıtımı yapılan Office 2010 bulut bilişim odaklı uygulamalar içeriyor. İnternet tabanlı benzer yazılımlarla Microsoft'un karşısına çıkan Google ise, Office uygulamalarının yeni sistemlere ayak uyduramadığını düşünüyor.

Google Kurumsal Hizmetler Başkanı Dave Girouard, Microsoft'un bulut bilişime geçişte geciktiğini, kendilerinin 2007 yılından beri yaratılan dokümanları bulut bilişimde depoladıklarını söylüyor. Microsoft'un şu an geçtiği uygulamayı 3 yıldır kullanıcılarının hizmetinde olduğunu vurgulayan Girouard'ın verdiği bilgiye göre Google ofis yazılımlarını kullananların sayısı 25 milyona ulaşmış durumda.

Dave Girouard Microsoft'un yarattığı tekelin nasıl kırılacağı sorusuna ise, "İnternet üzerinden yaptığınız işlemlere bir bakın. Sonra sayfanızı yenileyin, her seferinde Google'ın hemen her işlemi yapabildiğini göreceksiniz" diyerek cevaplıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun