Genel 21 ARALIK 2009 / 15:49

Microsoft Akbank'ı hızlandırdı

Tahsilat ve ödeme sistemlerini, 2004 yılından beri Microsoft Uygulama Geliştirme Platformu üzerinden yürüten Akbank, 2.9 milyon olan işlem sayısını 180 kat artırarak, 2009 yılında 530 milyona ulaştı.

Tahsilat ve ödeme sistemlerini, 2004 yılından beri Microsoft Uygulama Geliştirme Platformu üzerinden yürüten Akbank, 2.9 milyon olan işlem sayısını 180 kat artırarak, 2009 yılında 530 milyona ulaştı.


Microsoft Biztalk Server, Microsoft SQL Server, Microsoft Windows Server, Microsoft Visual Studio ve Microsoft.NET ürünlerinin kullanıldığı platform sayesinde Akbank, Tahsilat ve Ödeme Sistemleri ile müşterilerine güvenli bir şekilde 7 gün 24 saat hizmet verebiliyor. Biztalk Server üzerinden saniyede yaklaşık 150 adet işlem geçerken, aynı dönemde sistemi kullanan müşteri sayısının 100 kat artmasıyla beraber, gün geçtikçe daha fazla müşteriye hızlı ve kaliteli hizmet sağlanıyor.

Akbank İşlem Bankacılığı Bölüm Başkanı Erdoğdu Paker, Akbank olarak birçok konuda olduğu gibi müşterilerine tahsilat ve ödeme hizmeti sundukları Microsoft platformundaki işlem adetlerinde de lider olduklarına dikkat çekerek; "Çek tahsilatları, fatura tahsilatları, maaş ödemeleri ve müşterilerin muhasebe sistemlerine uyumlu ekstreler gibi birçok İşlem Bankacılığı ürününü Microsoft Platformu üzerinden sunarak, hızlı, esnek, güvenli ve kaliteli hizmet sağlıyoruz. Tedarikçi Finansmanı, Toplu Yabancı Para Ödemeleri gibi yeni uygulamaya aldığımız ürün ve hizmetlerimizi de bu platformda yöneterek işlem adet ve hacimlerimizi artırmayı hedefliyoruz" dedi.

Microsoft Satış Müdürü Banu Akın da "Akbank Microsoft Uygulama Geliştirme Platformu'nun özelliklerini kullanarak müşterilerine güvenli, özelleştirilmiş ürünleri en kısa zamanda sunabilmektedir. Microsoft Platformunu verimli şekilde kullanan Akbank, müşterilerine 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sağlamasına yardımcı olan bu kritik uygulamayı kolayca yönetebilmektedir" dedi.

Platform, Akbank'ın kurumsal, ticari ve kobi müşterilerinden gelen farklı yapıdaki verileri Akbank'ın bilgi teknolojisi altyapısı ile uyumlu, standart yapıya dönüştürüyor. Böylece işlemler, Akbank'ın kurumsal iş akış sürecine otomatik olarak entegre ediliyor. Akbank, firma tarafından talep edilen veriyi, firmanın istediği sıklıkta çevrimdışı ya da eş zamanlı çevrimiçi olarak, firma sistemlerine entegre edilebilecek şekilde iletiyor. Bu sayede Akbank ile kurumsal müşterileri arasında finansal işlemlerde hızlı ve güvenli bir köprü oluşturuluyor. Platformun sağladığı kullanım kolaylığı ve esneklik sayesinde Akbank hem yeni ürünleri hızlı bir şekilde müşterilerine sunabiliyor hem de sistemi etkin şekilde yönetebiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun