Genel 06 ŞUBAT 2012 / 13:00

Microsoft adamını Amazon’a kaptırdı

Microsoft'un yöneticisi Amazon'a geçiş yaptı

Amazon’un Windows Phone’a mı garezi var, yoksa mesele tamamen duygusal mı?Akıllı telefon ve tablet pazarında uzun süredir devam eden iOS-Android hesaplaşması Microsoft’un tabancasını çekmesiyle yeni bir hal almıştı. Şimdi de, son dönemde cihazlarıyla ön plana çıkan Amazon, Windows Phone’a yeni uygulama kazandırmakla görevli kilit çalışanı bünyesine katarak suyu biraz daha dalgalandırdı.

Windows Phone Marketplace tarafında içerikten sorumlu olan Brandon Watson, Amazon’da aynı görevde çalışmaya başladı. Bundan sonra Kindle uygulamaları üzerinde çalışacak. Ya Watson Amazon’un bu anlamda daha parlak bir geleceğe sahip olduğunu düşündü, ya da Amazon gerçekten büyük bir para teklif etti.

Slashgear.com’un haberinde, Watson’un, birçok kişi için ‘kariyerinin tepe noktası’ sayılabilecek böyle bir pozisyonu neden bıraktığı tartışılıyor. Watson’un Microsoft’un mobil tarafındaki durumla ilgili kaygıları olup olmadığı merak konusu. Son olarak Nokia, ABD’de 50 dolar fiyat etiketiyle raflara koyduğu Lumia 710 modeliyle giriş seviyesi ürünlerde Windows Phone’un başarısını ispat etmeye çalışmıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun