Genel 13 KASIM 2008 / 11:11

Microsoft 'a patent ihlali davası

Çinli bir internet şirketi Microsoft'a, Windows Vista'daki RSS kullanımında patent ihlali olduğu gerekçesiyle dava açtı.

Çinli bir internet şirketi Microsoft'a, Windows Vista'daki RSS kullanımında patent ihlali olduğu gerekçesiyle dava açtı.


Çinli e-ticaret şirketi Info Tech'in Başkanı Wang Jianbo, şirketinin 2005 yılında RSS patenti için başvurduğunu ve 2007 Aralık ayında Çin Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi'nden (SIPO) ZL 2005 1 0022721.3 patentini aldığını söylüyor. Wang, Microsoft'un Vista'daki RSS teknolojisini şirketinin izni olmaksızın kullandığını iddia ediyor. Çin'in e-ticaret tabanı Xi'an Intermediate People's Court davayı kabul ettiğini açıkladı. Şirket davada Microsoft'tan RSS patent ihlalini durdurmasını ya da Çin'de Windows Vista satışına son vermesini talep etti. Geçen cuma günü cevap veren Microsoft ise iddiaları reddediyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun