Genel 07 MAYIS 2009 / 07:43

Metro AG'den Best Buy'ı geçme planları

Alman firma Metro AG, Çin pazarında yayılmayı planlıyor.

Alman firma Metro AG, Çin pazarında yayılmayı planlıyor.


Almanya Metro AG Genel Müdürü, şirketin geleceği ile ilgili cesur açıklamalar yaptı. Bunlardan en dikkat çekeni, dünyanın en büyük tüketici elektroniği perakendecilerinden ABD'li Best Buy'ı geçeceklerini söylemesi. Metro CEO'su Eckhard Cordes, tüketici elektroniği birimi Media Saturn ile Çin pazarına girmeyi planladıklarını söyledi. Metro, şu an Best Buy'ın 20 milyon dolar gerisinden geliyor. Cordes: "Aradaki farkı kapamanın yolu Çin'den geçiyor" diyor. Çin'de yerel bir ortakla çalışmayı düşünen Alman perakendeci; gelecek yıl Şangay'da bir Media Markt mağazası açmayı planlıyor.


Best Buy ‘ın şu an Çin'de kendi adıyla açılmış altı mağazası bulunuyor. Ayrıca ülkedeki 165 mağazalık Five Star zincirinin de sahibi. Best Buy, Metro AG'nin bu hırslı tavrı ile ilgili yorum yapmıyor.


Küresel perakendecilerin ülkelerindeki olgunlaşmış büyüme, kriz ile birlikte büyük bir yavaşlama dönemine girdi. İşte Metro'nun bu saldırısı, bu alanda uluslararası pazarlardaki savaşın nasıl kızıştığına iyi bir örnek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun