Genel 14 EYLÜL 2010 / 10:34

Metal kalem hiç tükenmeyecek

Ne kurşunkalem ne tükenmez kalem, metal kalemle yazın yazabildiğiniz kadar…

Ne kurşunkalem ne tükenmez kalem, metal kalemle yazın yazabildiğiniz kadar…


Tükenmez kalemin tükendiği gerçeğini hepimiz biliyoruz, kurşun kalemde ise ucunu açmadığınız sürece yazı yazmak bir sıkıntı haline gelebiliyor. Üreticiler şimdi bu iki seçeneğe bir yenisi daha ekliyor: Metal kalem.

Kullanımı ne kadar pahalı olsa da, metal kalem kurşun kalem ya da tükenmez kalem gibi özelliklere sahip değil. Kalemin bünyesindeki küçük bir miktar metal alaşım, kalemin içinden kağıda kolaylıkla akıyor. Metal kalem, tükenmez kalem gibi elinizi lekelemiyor ya da mürekkebi kurumuyor.

Metal kalemde her vuruş için o kadar küçük miktarda metal alaşımı kullanılıyor ki, kalem değiştirilmeyi ya da doldurulmaya gerek duymadan neredeyse ömür boyu kullanım imkanı sunuyor.

İki farklı şirketin piyasaya sunacağı metal kalemlerin fiyatında da farklı bir yol izleniyor. Vat19 isimli şirket metal kalemini yaklaşık 28 dolara satışa çıkarırken, Grand Illusions şirketi ise iki farklı çeşit metal kalem sunuyor. Yaklaşık 14-22 dolar fiyat aralığında sunduğu ilk metal kalemin yanında, şirket yine metal alaşım kullanan Beta Pen’i yaklaşık 13-20 dolar fiyat aralığında sunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun