Genel 26 KASIM 2010 / 10:57

Messenger'da oyunu Facebook arkadaşlarınızla oynayın

Microsoft’un yeni oyun merkezi oyuncular ve sosyal çevrelerini oyunlar etrafında buluşturuyor.

Microsoft’un yeni oyun merkezi oyuncular ve sosyal çevrelerini oyunlar etrafında buluşturuyor.


Microsoft, Windows Live Messenger oyunlarını yeni Windows Live Messenger sürümü içerisinde bir araya getirirken, yeni sürüm oyunseverlere sosyal ağlardan kopmadan oyun oynama fırsatı sunuyor.

Windows Live Messenger’in yeni sürümü ile birlikte oyuncular Facebook veya Windows Live arkadaşlarına ve sevdiklerine bağlanabiliyor ve onlarla oyun oynayabiliyor.

Bu yeni oyun dünyasının parçası olmak isteyen oyunseverler, yeni Windows Live Messenger’a giriş yaptıktan sonra “Oyunlar” sekmesine tıklayarak sohbet penceresi içerisinden oyunlardan birini seçiyor. Sonrasında da oyuncu, ister tek başına isterse dünyanın çeşitli yerlerindeki 11 ülkeden biriyle oyu oynayabiliyor.

Sonrasında ise oyuncular Facebook veya Windows Live hesabına veya ikisine birden giriş yapabilirken, oyun liderlik panolarını inceleyip bir oyunu favori oyun olarak kaydedebiliyor ve böylece o oyuna daha sonra da erişebiliyor. Oyunlara daha fazla arkadaş eklemeye de imkan tanıyan yeni platform, favori oyunları, oyun geçmişini ve skorları takip etmesine de olanak sunuyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun