Genel 15 TEMMUZ 2009 / 11:08

Mersa Sistem ile Dell, dağıtım için el sıkıştı

Dell Türkiye kurumsal ürün portfoyünün dağıtımı konusunda MersaSistem ile anlaşma imzaladı.

Dell Türkiye kurumsal ürün portfoyünün dağıtımı konusunda MersaSistem ile anlaşma imzaladı.


Yapılan sözleşme dogrultusunda 1 Temmuz 2009 tarihi itibariyle Dell ürünlerinin Türkiye’deki dağıtımını ve kanal geliştirme aktivitelerini diğer dağıtıcılarla MersaSistem yönetecek. MersaSistem, Dell ile yapılan anlaşmanın özellikle kurumsal pazarda güçlenme stratejilerinin bir parçası ve büyüme hedeflerine yönelik önemli bir hamle olduğunu açıkladı. MersaSistem, Dell ürünlerinin dağıtımını bayi kanalı üzerinden yapacak.


Anlaşmayla ilgili bir açıklama yapan Dell Türkiye Ülke Temsilcisi Murat Mediceler "Kurumsal ürün potföyümüzde bulunan sunucular, masaüstü ve dizüstü bilgisayarların dağıtımında MersaSistem ile yaptığımız işbirliğinin Dell'in Türkiye’deki kanal ağını da geliştirmesini hedefliyoruz. Türkiye’ye yatırım yapma stratejisi kapsamında yaratılan bu iş ortaklığının, her iki şirketin yanı sıra sektörün gelişimine olumlu katkılarının olacağına eminiz" dedi.


MersaSistem Pazarlama Genel Müdürü Alpay Özbay ise "MersaSistem olarak, Dell gibi pazarda güçlü bir iş ortağıyla çalışma fırsatını yakaladığımız için çok mutluyuz. Dell'in kurumsal ürünleri ile kurumsal müşteri gruplarında, iş ortakları kanalıyla büyük ve etkili projeler yapmayı; yalnızca donanım dağıtımı değil, proje yönetimi yetenekleriyle de katma değerli bir dağıtıcı olarak faaliyet göstermeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR
selda yakışık 25 NİSAN 2012 / 17:25 0 0
daha fazla dell ile ilgili bilgi istiyouz......