Genel 29 ARALIK 2008 / 10:46

Mercedes’ten yeni elektrikli alternatifler

Mercedes önümüzdeki ay Detroit Motor Show fuarında “Blue-Zero” adı verilen yeni bir konsept sınıfını tanıtmaya hazırlanıyor.

Mercedes önümüzdeki ay Detroit Motor Show fuarında “Blue-Zero” adı verilen yeni bir konsept sınıfını tanıtmaya hazırlanıyor.


Alman ‘Auto Motor und Sport’ dergisinin haberine göre, yeni tanıtılacak olan Blue-Zero E-Cell adı verilen giriş modeli, tamamen elektrikli olacak ve lityum-iyon pil kullanacak. Blue-Zero E-Cell Plus ise Chevrolet Volt gibi elektrik-benzin melezi bir motora sahip olacak. Blue-Zero E-Cell Plus’ta bulunan motor, Smart ForTwo’da bulunan üç silindirli turboya da sahip olacak. E-Cell modeli tek elektrik şarjı ile 200 kilometre yol yapabilirken, F-Cell modeli 90kW’lık yakıt pili sayesinde 400 kilometrelik menzile sahip olacak. E-Cell Plus modeli maksimum 603 kilometrelik menzili, benzinsiz olarak sadece pil gücü kullanıldığında 95 km’ye düşüyor. Üç modelin de 0-100 kilometre hızlanması ise 11 saniye olacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun